31,68% pastöriserad ost (GRÄDDE, salt, stabiliseringsmedel (E412, E410), MJÖLKkultur), kolakaksmulor (VETEMJÖL, socker, rapsolja, fullkornsVETEMJÖL, karamelliserad sockersirap, kanel, naturlig arom, bakpulver (E500), salt, oregano extrakt), 17,12% äppelfyllning (äpplen (90%), glukos-fruktossirap, modifierad stärkelse (E1442)), vatten, antioxidant (E300), surhetsreglerande medel (E330), konserveringsmedel (E202), arom), SMÖR, helÄGG (ÄGG), socker, VETEMJÖL, rörsocker, kanel. kan innehålla spår av: soja, nötter, jordnötter, sesamfrö.
205612586117 / Djupfryst -- Kaffebröd/Degämne/Smördeg -- Kakor -- Mjuka kakor
| Temperatur (°C): |
|
|---|---|
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
| Hållbarhet efter öppning: | 2 |
| Förvaringsinstruktioner: | förvaras fryst, -18 grader eller kallare. |
| Användningsinstruktioner: | Tina och servera |
Tillverkningsland i betydelsen det land i vilket produkten genomgick den sista väsentliga bearbetningen (motsvarande lagstiftningens definition för ursprungsland).
| Tillagningsstatus: | Ej tillagad |
|---|---|
| Basmängd: | Per 100 gr |
| Energi: | 1402 kJ |
| Energi: | 335 kcal |
| Fett: | 20 g |
| - Varav mättat fett: | 11,1 g |
| Kolhydrat: | 33,2 g |
| - Varav sockerarter: | 18,5 g |
| Protein: | 5,2 g |
| Salt: | 0,5 g |
| Fiber: | 1,0 g |
| Mjölk | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
|---|---|
| Vete | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Ägg | Innehåller InnehållerProdukten innehåller det angivna allergenet. |
| Nötter | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Jordnötter | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Sesamfrön | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
| Sojabönor | Kan innehålla Kan innehållaProdukten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet. |
Observera Den som lagar/serverar mat till en allergiker måste alltid noga läs igenom ingrediensförteckningen på förpackningen där eventuella allergener ska framgå.
| Artikelns identitet, GTIN: | 08591346314989 |
|---|---|
| Målmarknadsområde: | Sverige |
| Artikelavisering: | PRELIMINARY |
| Leverantörens artikelnummer: | 21455K |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Nej |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Ingår i: | 4 st Mellannivåförpackningar 08591346314996 |
| Artikelkategori: | Cheesecake apple crumble (12 bitar) |
|---|---|
| Produktnamn: | Cheesecake apple crumble (12 bitar) |
| Varumärke: | Dorties by Sweet Delight |
| Förpackningsstorlek: | 1600g |
| Leverantörens artikelnummer | 21455K |
|---|
| Sökbegrepp E-handel | KAFFEBRÖD FIKA MOROT FÄRDIGBAKAT TINA SERVERA TÅRTA RUNDA KAKA |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-12-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-12-23 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-10-31 |
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Ingrediensförteckning: | 31,68% pastöriserad ost (GRÄDDE, salt, stabiliseringsmedel (E412, E410), MJÖLKkultur), kolakaksmulor (VETEMJÖL, socker, rapsolja, fullkornsVETEMJÖL, karamelliserad sockersirap, kanel, naturlig arom, bakpulver (E500), salt, oregano extrakt), 17,12% äppelfyllning (äpplen (90%), glukos-fruktossirap, modifierad stärkelse (E1442)), vatten, antioxidant (E300), surhetsreglerande medel (E330), konserveringsmedel (E202), arom), SMÖR, helÄGG (ÄGG), socker, VETEMJÖL, rörsocker, kanel. kan innehålla spår av: soja, nötter, jordnötter, sesamfrö. |
|---|
| Tillverkningsland: | Tjeckien |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | förvaras fryst, -18 grader eller kallare. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | Tina och servera |
| Högsta förvaringstemperatur: | -18 °C |
|---|---|
| Lägsta förvaringstemperatur: | -20 °C |
| Total hållbarhet (dagar): | 365 |
|---|---|
| Hållbarhet efter öppning: | 2 |
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är märkt med maskinellt läsbar information |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Tull, avgift eller skattesats | 6% |
|---|---|
| Tull, avgift eller skattetyp, kod: | Mervärdesskatt |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 129 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 1729 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 1600 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Nettoinnehåll värde: | 1600 gram |
|---|
| Artikelns bredd: | 240 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 240 mm |
| Artikelns höjd: | 63 mm |
| Staplingsbarhet | 1 basförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 08591346314996 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 21455 |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Ja |
| Består av: | 4 st Basnivåförpackningar 08591346314989 |
| Ingår i: | 78 st Toppnivåförpackningar 57313981050192 |
| Artikelkategori: | Cheesecake apple crumble |
|---|---|
| Produktnamn: | Cheesecake apple crumble |
| Varumärke: | Dorties by Sweet Delight |
| Förpackningsstorlek: | 4x1600g |
| Leverantörens artikelnummer | 21455 |
|---|
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-12-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-12-23 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2023-10-31 |
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Förvaringsinstruktioner för konsument: | förvaras fryst, -18 grader eller kallare. |
|---|---|
| Användningsinstruktioner | tina och servera |
| Hållbarhet efter öppning: | 365 |
|---|
| Förekomst av streckkodad information: | Artikeln är ibland märkt med maskinellt läsbar information. |
|---|---|
| Typ av maskinellt läsbar märkning: | GTIN |
| Databärartyp: | EAN 13 |
| Förpacknings-/kollityp: | Låda |
|---|---|
| Villkor för förpackningsmaterial, kod: | Återvinningsavgift betald |
| Förpackningsvikt: | 274 gram |
| Artikelns bruttovikt: | 7206 gram |
|---|---|
| Jämförmängd färdigvara: | 6400 gram |
| Jämförmängd kod: | Per kilogram |
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 240 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 240 mm |
| Artikelns höjd: | 133 mm |
| Staplingsbarhet | 1 mellanförpackningar i höjd |
|---|
| Artikelns identitet, GTIN: | 57313981050192 |
|---|---|
| Leverantörens artikelnummer: | 21455-P |
| Konsumentartikel: | Nej |
| Är artikeln en logistisk enhet: | Ja |
| Fakturerbar enhet, indikator | Ja |
| Beställningsbar artikel, indikator | Nej |
| Består av: | 78 st Mellannivåförpackningar 08591346314996 |
| Artikelkategori: | Cheesecake Apple crumble |
|---|---|
| Varumärke: | Dorties by Sweet Delight |
| Dokumentets giltighetstidpunkt: | 2020-12-22 |
|---|
| Tillgänglighetstidpunkt: | 2020-12-23 |
|---|---|
| Första leveranstidpunkt: | 2021-01-28 |
| Produktklass, kod: | 10000245 |
|---|
| Databärartyp: | GS1 128 |
|---|
| Förpacknings-/kollityp: | Pall (PX) |
|---|---|
| Plattformstyp kod: | Pall 800 X 1200 mm |
| Förpackningsvikt: | 25000 gram |
| Plattformshöjd: | 150mm |
| Förpackningsmaterial: |
|
| Artikelns bruttovikt: | 587068 gram |
|---|---|
| Variabelmåttsvara: | Nej |
| Artikelns bredd: | 800 mm |
|---|---|
| Artikelns djup: | 1200 mm |
| Artikelns höjd: | 1879 mm |
| Staplingsriktning | HORIZONTAL |
|---|
| Staplingsbarhet | 1 toppförpackningar i höjd |
|---|
| Antal per lav: | 6 st |
|---|---|
| Antal ingående lav: | 13 st |